Search

Бізнес іде в тінь через непродумані податки, - думка 2024-07-18 07:43:26

Picture

Надмірна кількість податків і їх адміністрування є ключовими проблемами чинної податкової системи в Україні , що може надалі сприяти ще більшій тінізації економіки, вважає голова Комітету економістів України Андрій Новак.

"Зараз основна проблема української податкової системи – це надмірна нагромадженість податкових платежів. У нас на сьогодні 135 видів різних податкових стягнень, і це дуже демотивує підприємницьку діяльність, стимулює тінізацію, що у нас і відбувається", — зазначив Новак.

За його словами, близько 50% української економіки знаходиться "в тіні", і це — прямий наслідок такої надто нагромадженої стягненнями податкової системи України. "Тому ключове завдання в податковій реформі, якби вона здійснювалася, це різке зменшення кількості податкових стягнень. Їх надмірна кількість – це ключова проблема нашої податкової системи", — вважає Новак.

Водночас експерт додав, що порівняно невеликі податкові ставки податку на прибуток і податку на доходи фізосіб, єдиного податку, акцизів можна вважати перевагою чинної податкової системи. Але їхня кількість і адміністрування – це великі її недоліки.

Новак вважає що основними викликами через таку податкову політику є подальша тінізація української економіки, практика якихось обмежень економічної діяльності, заборон на певні види діяльності, в тому числі пов’язаних з воєнним станом.

"Тобто є речі якісь об’єктивні, а є суб’єктивні, скажімо так, нашарування неефективної податкової політики. Знову повернулася практика хабарів у податковій службі податківцям. Тобто цифровізація нашого життя чомусь ще не дійшла до підприємницької діяльності, і зокрема до податкової системи", — уточнив він.

Related

Wiki
Инсайды

Опасения оправдались: у Байдена выявлено серьезное заболевание
Байден запевнив, що попри коронавірус, працюватиме для американців
НБУ жалуется: проблемы со светом заставляют украинцев накапливать наличные деньги
ЄС і Велика Британія готуються посилити перевірку нафтового флоту РФ - ЗМІ
Второе пришествие Дональда Трампа

Contact

Contact us: [email protected]

Встречайте нового лидера в мире онлайн-развлечений и информации - "Реалист"! Этот уникальный онлайн-ресурс не просто изменит ваше представление о том, как вы проводите время в интернете, но и откроет для вас двери в новый, увлекательный мир возможностей.