Search

Fitch змінил прогноз для кредитного рейтингу Китаю на негативний 2024-07-18 09:52:24

китай

Міжнародне рейтингове агентство Fitch знизило прогноз щодо кредитного рейтингу Китаю до "негативного", пояснивши це посиленням ризиків для державних фінансів в умовах зростання невизначеності в економіці в процесі переходу до нових моделей зростання.

Fitch знизило свій рейтинг після того, яка інше рейтингове агентство Moody’s вже вдалося до такого кроку у грудні минулого року, зазначає Reuters.

Агентство прогнозує, що борг центрального та місцевого уряду Китаю зросте до 61,3% ВВП у 2024 році з 56,1% у 2023 році. Для порівняння, у 2019 році він становив лише 38,5% ВВП.

Водночас тривалий спад у сфері нерухомості вдарив по доходах місцевих бюджетів, що зробило рівень боргу в багатьох містах непідйомним.

Рейтингове агентство очікує, що дефіцит загального державного бюджету Китаю зросте до 7,1% ВВП у 2024 році з 5,8% у 2023 році, що є найвищим показником з 8,6% у коронавірусному 2020 році.

Хоча Fitch знизив прогноз рейтингів зі "стабільного" до "негативного", вказуючи на те, що зниження рейтингу можливе у середньостроковій перспективі, наразі рейтинг Китаю підтверджено на рівні "A+".

Fitch прогнозує, що економічне зростання Китаю сповільниться до 4,5% у 2024 році з 5,2% минулого року, тоді як Міжнародний валютний фонд очікує, що ВВП Китаю зросте на 4,6% цього року.

Related

Wiki
Инсайды

Опасения оправдались: у Байдена выявлено серьезное заболевание
Байден запевнив, що попри коронавірус, працюватиме для американців
НБУ жалуется: проблемы со светом заставляют украинцев накапливать наличные деньги
ЄС і Велика Британія готуються посилити перевірку нафтового флоту РФ - ЗМІ
Второе пришествие Дональда Трампа

Contact

Contact us: [email protected]

Встречайте нового лидера в мире онлайн-развлечений и информации - "Реалист"! Этот уникальный онлайн-ресурс не просто изменит ваше представление о том, как вы проводите время в интернете, но и откроет для вас двери в новый, увлекательный мир возможностей.