Search

Росія постачає нафту до Північної Кореї в обмін на зброю, — Financial Times 2024-06-14 21:38:48

Россия поставляет нефть в Северную Корею в обмен на оружие

Росія почала постачати нафту безпосередньо до Північної Кореї всупереч санкціям ООН, що ще більше зміцнює зв’язки між двома авторитарними режимами, пише Financial Times. Супутникові знімки вказують на торгівлю зброєю за нафту.

Постачання почалися після того, як Північна Корея в серпні минулого року почала постачати до Росії тисячі контейнерів з боєприпасами, які, на думку військових експертів, зробили суттєвий внесок у військові зусилля Москви в Україні. За даними RUSI, порт Східний також використовувався як перевалочний пункт для російських суден, які, ймовірно, беруть участь у торгівлі зброєю між країнами.

Виявлення очевидної торгівлі нафтою в обмін на зброю сталося в той момент, коли західні дипломати поспішають зберегти групу ООН, яка стежить за дотриманням санкцій щодо Північної Кореї, на тлі побоювань, що Росія може накласти вето на продовження мандату цієї організації, за словами трьох осіб, знайомих із ситуацією.

За словами людей, західні чиновники відклали голосування щодо оновлення експертної групи минулого тижня після того, як Росія та Китай внесли пропозиції пом’якшити її мандат.

Дискусії щодо комісії ООН із санкцій порушили питання про те, як довго орган ООН – і сам режим санкцій – зможуть проіснувати.

Ключові факти

  • Цього місяця щонайменше п’ять північнокорейських танкерів вирушили для збору нафтопродуктів з порту Східний на Далекому Сході Росії, згідно з супутниковими знімками, наданими Financial Times британським аналітичним центром Royal United Services Institute (RUSI).
  • Постачання, що почалися 7 березня, є першими документально підтвердженими прямими морськими поставками з Росії з тих пір, як Рада Безпеки ООН – зі схвалення Москви – ввела суворі обмеження на постачання нафти у 2017 році у відповідь на випробування ядерної зброї Пхеньяном.
  • Усі судна, які ходять під прапором Північної Кореї та класифікуються як танкери для перевезення нафтопродуктів, підійшли до одного й того ж причалу російської нафтової компанії у Східному порту.
  • Супутникові знімки підтвердили, що два кораблі потім вирушили з порту Східний до північнокорейського порту Чхонджин, де, ймовірно, розвантажилися.
  • "Суди, які ми бачили на російських терміналах, є одними з найбільших за місткістю суден у флоті Північної Кореї, і вони постійно заходять у порт і виходять з нього", — сказав Джозеф Бірн, науковий співробітник RUSI. – Деякі з цих судів також внесені до списку ООН, а отже, їм не можна навіть заходити в іноземні порти, не кажучи вже про те, щоб вони займалися постачанням нафти".
  • Колишній координатор групи ООН, яка стежить за санкціями щодо Північної Кореї, Х’ю Гріффітс заявив, що ситуація свідчить про "чітку домовленість про бартер "зброю в обмін на нафту", що відкрито порушує санкції".
  • Дослідники RUSI підрахували, що зафіксовані постачання нафти з порту Східний за лічені тижні можуть становити 125 000 барелів нафтопродуктів – чверть дозволеної річної квоти.

Ще більше гарячих та ексклюзивних новин – у нашому Telegram-каналі та Facebook !

Wiki
Инсайды

США попередили, які країни можуть стати новою ціллю РФ
Гарантии безопасности от США: что известно о соглашении и поможет ли это Украине, если Трамп станет президентом
Зеленський з Папою Римським обговорили наслідки агресії рф проти України
Топ-5 найкорисніших сирів для вашого здоров’я
Спроба росії продемонструвати силу насправді є демонстрацією слабкості путіна – The Telegraph

Contact

Contact us: [email protected]

Встречайте нового лидера в мире онлайн-развлечений и информации - "Реалист"! Этот уникальный онлайн-ресурс не просто изменит ваше представление о том, как вы проводите время в интернете, но и откроет для вас двери в новый, увлекательный мир возможностей.