Search

Мобілізація в Україні: які автомобілі громадян дозволено вилучати на потреби ЗСУ 2024-07-18 06:15:01

Read in English

Мобілізація в Україні: які автомобілі громадян дозволено вилучати на потреби ЗСУ

Мобілізація в Україні: які автомобілі громадян дозволено вилучати на потреби ЗСУ

Забирати транспортні засоби в українців дозволено представникам ТЦК та СП, СБУ та відповідним підрозділам СЗР. Перед вилученням відбуватиметься оцінка авто, розповів адвокат Ярослав Звоненко.

11 квітня у другому читанні парламент проголосував за законопроект щодо мобілізації. У результаті у деяких громадян представники ТЦК та СП зможуть вилучати автомобілі на потреби ЗСУ. Докладніше про це розповів юрист Ярослав Звоненко у коментарі "РБК-Україна".

За його словами, вилучити авто для ЗСУ можуть у тих громадян, які мають більше одного транспортного засобу. До того ж відбуватиметься оцінка автомобіля та заберуть той, який найбільше підходить для оборонних потреб.

"Наприклад, якщо у вас є седан і позашляховик, то у вас вилучать позашляховик. Якщо у вас два позашляховики, то вилучать той, який становить меншу ринкову вартість", — пояснив Звоненко.

Як вилучатимуть авто в українців

Постанова Кабміну "Про затвердження Положення про військово-транспортний обов’язок" та закон України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" та закон "Про передачу, примусове відчуження або вилучення майна в умовах правового режиму військового або надзвичайного стану" визначають порядок вилучення транспорту.

За словами Звоненка, встановлення лімітів на вилучення авто покладено на ТЦК і може відбуватися за рішенням Кабміну. Проте повернути транспорт власнику можуть протягом 30 днів після оголошення демобілізації.

Адвокат зазначив, що варто знати різницю між "відчуженням" та "мобілізацією транспорту". Зокрема, при відчуженні громадянина позбавляють права власності на транспорт, це відбувається за повної чи часткової компенсації. Тоді як за мобілізації автомобіль забирають тимчасово та без позбавлення права власності.

"Мобілізувати транспортний засіб можуть ТЦК та СП, СБУ, а також відповідні підрозділи Служби зовнішньої розвідки", — сказав Ярослав Звоненко.

Wiki
Инсайды

Опасения оправдались: у Байдена выявлено серьезное заболевание
Байден запевнив, що попри коронавірус, працюватиме для американців
НБУ жалуется: проблемы со светом заставляют украинцев накапливать наличные деньги
ЄС і Велика Британія готуються посилити перевірку нафтового флоту РФ - ЗМІ
Второе пришествие Дональда Трампа

Contact

Contact us: [email protected]

Встречайте нового лидера в мире онлайн-развлечений и информации - "Реалист"! Этот уникальный онлайн-ресурс не просто изменит ваше представление о том, как вы проводите время в интернете, но и откроет для вас двери в новый, увлекательный мир возможностей.