Search

Сейм Польщі почав обговорення проєктів про лібералізацію абортів 2024-07-17 13:07:09

Сейм Польщі почав обговорення проєктів про лібералізацію абортів

Сейм Польщі почав обговорення проєктів про лібералізацію абортів

Сейм Польщі у четвер почав довгоочікуване обговорення щодо пом’якшень умов для легального переривання вагітності.

Про це повідомляє RMF24.

На розгляді парламенту загалом чотири законопроєкти з дещо різним баченням – два від "Лівиці" та по одному від "Громадянської коаліції" Туска і блоку "Третій шлях".

Серед цих політсил коаліції найбільш консервативне бачення – у блоку "Третій шлях", де вважають, що легальна можливість для аборту має бути лише у трьох випадках: загроза для життя і здоров’я матері, висока ймовірність тяжких і незворотніх патологій плоду або серйозні підстави вважати, що вагітність є наслідком "заборонених дій".

Нагадаймо, у 2020 році Конституційний суд Польщі виніс рішення, яке встановило майже повну заборону абортів (лише у разі вагітності внаслідок зґвалтування та в разі небезпеки для життя жінки – без дозволу у разі патологій плоду), що викликало різкі протести ліберальної частини суспільства. Під тиском, влада керівної на той час партії "Права і справедливість" не оприлюднила вердикт суду і його обґрунтування, внаслідок чого закон формально не набув чинності – але створив невизначеність для лікарів.

Питання абортів мало не розсварило керівну коаліцію нової влади Польщі після того, як спікер Шимон Головня не захотів виносити питання на обговорення до проведення місцевих виборів.

Ще однією перешкодою може стати позиція президента Анджея Дуди, який може не підписати будь-який проєкт про лібералізацію доступу до абортів, оскільки неодноразово заявляв, що він проти цього.

Wiki
Инсайды

Латвія зробить внесок на підтримку українських медичних закладів
Шмигаль повідомив, скільки боєприпасів отримала Україна у рамках чеської ініціативи
The Guardian рассказала о самых больших проблемах украинских беженцев в Британии
Що буде, якщо РФ підірве Київську ГЕС: в "Укргідроенерго" назвали найгірший сценарій
"Ворог підтягує резерви і спробує просунутися": майор ЗСУ розкрив плани ворога

Contact

Contact us: [email protected]

Встречайте нового лидера в мире онлайн-развлечений и информации - "Реалист"! Этот уникальный онлайн-ресурс не просто изменит ваше представление о том, как вы проводите время в интернете, но и откроет для вас двери в новый, увлекательный мир возможностей.