Search

Відома одеська ІТ-компанія потрапила в мовний скандал 2024-07-18 09:29:59

Відома одеська ІТ-компанія потрапила в мовний скандал

Відома одеська ІТ-компанія потрапила в мовний скандал

Відома компанія з розробки програмного забезпечення Todor 3d та її засновник, одесит Максим Тодоров, потрапили в скандал. Українці дорікнули ІТ-підприємству, яке зараз веде операційну діяльність зі США, в небажанні переходити на українську мову спілкування, а також звинуватили у неклієнтоорієнтованості та відсутності поваги до потенційних працівників. І це – на тлі масованих ракетних і дронових атак Росії по Одесі.

Усе почалося з того, що в соціальній мережі X, раніше відомій як Twitter, виклали скриншот листування HR-спеціалістки Todor 3d із кандидатом на посаду в компанії. Допис було оприлюднено на сторінці користувача під ніком @pan_kotsky_ua. Він виявився настільки популярним, що всього за три доби з моменту публікації його переглянули понад 200 тисяч разів. OBOZ.UA спробував розібратися, що обурило людей та як ставиться до проблеми сам Максим Тодоров.

 queiueiqutiqqhant

Чому компанія Todor 3d потрапила в мовний скандал

Як видно на скриншоті, потенційний претендент поцікавився у менеджерки з персоналу, якою мовою відбуватиметься співбесіда. Дівчина відреагувала запитанням: "Якою мовою вам буде зручніше?" На що отримала категоричну відповідь: "Українською".

Коли ж HR-спеціалістка уточнила в чоловіка, чи не проти той, якщо у майбутньому співробітники спілкуватимуться з ним російською, відбувся такий діалог:

– Компанія українська?

– Американська компанія.

– Я російською не спілкуюся. До речі, там в Одесі вибухи. А, наскільки я знаю, ви з Одеси, правильно?

– Так, я з Одеси. У нашій команді працюють спеціалісти, які спілкуються лише українською і нормально ставляться до вибору колег, що розмовляють російською. На жаль, я не можу далі продовжувати з вами спілкування. Гарного вечора!

До речі, кандидат на посаду в компанії Todor 3d писав українською мовою, а HR-спеціалістка відповідала російською.

Що кажуть українці

Чим далі закінчилося спілкування, невідомо, але допис викликав бурхливу реакцію в Мережі. Українці не розуміють, для чого було цікавитися мовними побажаннями кандидата, щоб потім просто поставити перед фактом. Ба більше, зазначають користувачі Х, якщо компанія з Одеси позиціонує себе як американська, чому ж мовою спілкування між працівниками обрали російську, а не англійську.

Не обійшли увагою і самого засновника Todor 3d Максима Тодорова. "Американська компанія – це тому, що Максимко виїхав з Одеси в Америку?" – іронізують у Мережі.

Як пояснює ситуацію з російською мовою засновник Максим Тодоров

Сам Максим Тодоров назвав мовний конфлікт "неприємним" і пообіцяв унеможливлювати такі проблеми в майбутньому.

"Ситуація для нас неприємна, але ми все розуміємо і обов’язково вживемо заходів, щоб подібного не відбувалося надалі", – сказав Тодоров OBOZ.UA. При цьому він наголосив, що команда Todor 3d складається виключно з українців, а з Росією вони принципово не працювали ще задовго до 2022 року.

"Уся наша команда – це громадяни України, які живуть у різних регіонах країни. Спілкуємося ми в компанії українською та російською, кому як комфортно, а з клієнтами – англійською. До Росії ми відношення не маємо, принципово не працюємо і не беремо жодних замовлень звідти. Причому ми дотримувалися такої політики ще до початку повномасштабної війни", – підкреслив Тодоров.

Підприємець уточнив, що компанію було засновано в Одесі, але сьогодні операційна діяльність здійснюється з Флориди, "адже 70% клієнтів компанії перебувають в Америці, решта 30% – це Європа й ОАЕ, де ми теж зареєстровані та працюємо".

Пізніше на своїй сторінці в Instagram Максим Тодоров у форматі stories виклав відео, в якому заступився за HR-спеціалістку компанії, назвавши її "вихованою, освіченою та грамотною" працівницею.

"І нам, і дівчинці HR не сподобалося те, що він [кандидат] почав запитувати: звідки ви? З Одеси? Та у вас там вибухи... Ніби проштовхуючи наратив, що в Одесі багато людей із "не тим" баченням, із "не тією думкою", що ми спілкуємося російською тощо. Це взагалі не має відношення ні до робочих моментів, ні до жодних адекватних людських", – емоційно сказав Тодоров, додавши, що після згадки про вибухи дівчина "природно і максимально ввічливо" припинила спілкування з претендентом.

На завершення теми мови засновник компанії наголосив, що сам він із болгарської сім’ї, народився в Одесі, спілкується російською, але українську добре знає. При цьому додав, що регулярно створює робочі місця в Україні, платить податки, прославляє українську розробку в усьому світі і навіть створив якісний контент із ІТ-освіти українською мовою.

"Ми попереджаємо кандидатів про те, що в нас у команді спілкуються різними мовами, тими, якими хлопцям комфортно. І запитуємо їх максимально ввічливо: як ви ставитеся до того, що надалі, якщо ми вас наймемо, до вас будуть звертатися російською мовою", – підкреслив Тодоров, додавши, що спілкуватися ніхто не змушує. Лише сприймати інформацію.

Wiki
Инсайды

Опасения оправдались: у Байдена выявлено серьезное заболевание
Байден запевнив, що попри коронавірус, працюватиме для американців
НБУ жалуется: проблемы со светом заставляют украинцев накапливать наличные деньги
ЄС і Велика Британія готуються посилити перевірку нафтового флоту РФ - ЗМІ
Второе пришествие Дональда Трампа

Contact

Contact us: [email protected]

Встречайте нового лидера в мире онлайн-развлечений и информации - "Реалист"! Этот уникальный онлайн-ресурс не просто изменит ваше представление о том, как вы проводите время в интернете, но и откроет для вас двери в новый, увлекательный мир возможностей.