Search

Угорщина вимагатиме обмежити імпорт українського зерна на рівні ЄС 2024-06-25 17:07:53

надь,іштван

Аграрна політика ЄС небезпечна не лише для фермерів, а й для споживачів, оскільки українська агропродукція, вироблена в неконтрольованих умовах , надходить на європейський ринок у необмеженій кількості без сплати будь-яких митних зборів.

Про це міністр сільського господарства Угорщини Іштван Надь заявив після зустрічі аграрних міністрів країн ЄС у Брюсселі, передає Інтерфакс-Україна.

"Українська сільгосппродукція витіснила продукцію європейських фермерів (з європейського ринку, – ред.)", – йдеться у заяві міністра, оприлюдненій на сайті Мінсільгоспу Угорщини.

За його словами, європейські фермери не можуть конкурувати з дешевою зерновою продукцією з України. Він також зауважив, що Україні вдалося відновити експорт зерна з чорноморських портів і з початку маркетингового року експортувати морем понад 17 млн тонн зерна.

"Якщо морський шлях буде вільним, це захистить ринки Європейського Союзу. ЄС може запровадити обмеження на українську сільськогосподарську продукцію таким чином, щоб вона не завдала шкоди Україні й навіть допомогла продукції повернутися на свої традиційні ринки – Близький Схід, Азію та Африку", – наголошують у Мінсільгоспі Угорщини.

Надь заявив, що Угорщина наполягає на розв’язанні проблеми імпорту українських зернових та олійних культур в рамках продовження автономного заходу з лібералізації торгівлі (Регламент АТМ), оскільки основна проблема спричинена цими продуктами.

Він наголосив, що Угорщина відхилятиме поправки до угоди доти, доки до її складу не буде включено зернові та олійні культури.

"Якщо питання торгівлі цією продукцією не буде вирішене, угорський уряд зберігатиме своє чинне рішення про національне обмеження й не допустить українську сільськогосподарську продукцію на територію країни", – наголосив Надь.

Читайте також: Угорщина не продовжуватиме заборону на імпорт меду з України. Хочуть заробити на перепродажі

Як повідомлялося, наразі країни ЄС не можуть домовитися про продовження торговельних пільг для України.

Головування Бельгії в Раді ЄС оновило проєкт угоди, частково врахувавши вимоги Польщі та Франції. Зокрема, оновлений базовий період для запровадження обмежень на імпорт продукції з України – тепер орієнтуватися пропонують не лише на 2022 і 2023 роки, а і на другу половину 2021-го.

Обмеження, що базуватимуться на оцінках імпорту за половину 2021, 2022 і 2023 роки, оцінили у 331 млн євро втрат для українського бюджету. Передбачена також можливість екстреного припинення експорту для низки категорій сільськогосподарської продукції – м’яса птиці, яєць, цукру, вівса, кукурудзи, крупи, меду.

Автор: Михайло Орлюк

Related

Wiki
Инсайды

"Не поддерживаем никаких связей с Тищенко": в "Слуге народа" отреагировали на скандал с нардепом
Как влияет на нашу судьбу последняя цифра даты рождения и что она означает
Легкость, нежность и драпировки: Модный дом Dior презентовал кутюрную коллекцию осень-зима 2024-2025
Воскресенье Всех святых: история праздника, значение, традиции, запреты
Курс валют на 25 червня: скільки коштують долар, євро і злотий

Contact

Contact us: [email protected]

Встречайте нового лидера в мире онлайн-развлечений и информации - "Реалист"! Этот уникальный онлайн-ресурс не просто изменит ваше представление о том, как вы проводите время в интернете, но и откроет для вас двери в новый, увлекательный мир возможностей.