Search

На Сумщині чоловік намагався уникнути мобілізації завдяки Свідкам Єгови 2024-06-14 20:24:31

На Сущищні члена Свідків Єгови Сергія Іванущенко визнали винним в ухиленні від мобілізації на військову службу. Про це йдеться в вироку Білопільского райсуду за ст. 336 КК.

У лютому 2024 року чоловік пройшов військово-лікарську комісію і був визнаний придатним для військової служби. Йому вручили повістку, але у військову частину він так і не прибув. Обвинувачений заперечив свою вину і зіслався на те, що 25 листопада 2023 року похрестився в свідка Єгови і тепер релігіні переконання не дозволяють йому служити в армії.

Раніше він проходив військову службу як санінструктор. У його обовʼязки входило лікування людей, перевʼязки тощо. Його віра дозволяє надавати людям медичну допомогу, але тепер він перевʼязки він робити не може, оскільки останнім часом почав боятися крові, що ніяк не повʼязано з його вірою. У лютому 2024 року у військкоматі йому пропонували навчатися на зв’язківця, але він відмовився, оскільки потім його могли відправити туди, де вбивають і багато крові.

Старший офіцер відділення обліку мобілізаційної роботи дав показання, що обвинувачений дійсно посилався на свої релігійні переконання. Але чоловік став членом релігійної організації після введення в Україні воєнного стану, що наштовхує на думку, що він це зробив навмисно. Йому вручили повістку на відправку на навчання, які були максимально віддалені від бойових дій.

Сестра обвинуваченого показала, що останні 2-3 роки брат не працює, проживає за рахунок випадкових заробітків. Він вивчає релігію і нібито останні 3-4 роки ходить проповідувати по людях. Мати цього чоловіка говорила, що її син ще з часів навчання в училищі вивчав православну Біблію, а з кінця 2020-го почав читати біблію Свідків Єгови.

Священник релігійного об’єднання Свідків Єгови в Білопільській громаді розповів суду, що обвинувачений ще з кінця 2020 року почав ходити до них на служби. У 2021-му він як священник запропонував йому вивчати біблію вдвох. У листопаді 2023 року цей чоловік охрестився і після отримання повістки зателефонував йому. Священник дав йому телефон адвоката.

Суд вирішив, що провина цього громадянина є повністю доведена. Обвинувачений повідомив, що біблію вивчає більше 40 років, проте охрестився лише 25 листопада 2023 року. Немає доказів, що він прийняв хрещення у звʼязку зі своїми глибокими релігійними переконаннями, а не, щоб ухилитися від призову на військову службу під час мобілізації в особливий період.

Також суд звертає увагу на пояснення обвинуваченого, що він відмовився навчатися на звʼязківця, оскільки його могли відправити туди, де вбивають і багато крові, а через релігійні переконання.

Чоловіка засудили до 3 років увʼязнення. Умовне покарання, на думку суду, не було б достатнім і необхідним для виправлення обвинуваченого, не сприятиме запобіганню нових злочинів і навпаки створить впевненість у безкарності за відмову від захисту Батьківщини під час війни.

Wiki
Инсайды

США попередили, які країни можуть стати новою ціллю РФ
Гарантии безопасности от США: что известно о соглашении и поможет ли это Украине, если Трамп станет президентом
Зеленський з Папою Римським обговорили наслідки агресії рф проти України
Топ-5 найкорисніших сирів для вашого здоров’я
Спроба росії продемонструвати силу насправді є демонстрацією слабкості путіна – The Telegraph

Contact

Contact us: [email protected]

Встречайте нового лидера в мире онлайн-развлечений и информации - "Реалист"! Этот уникальный онлайн-ресурс не просто изменит ваше представление о том, как вы проводите время в интернете, но и откроет для вас двери в новый, увлекательный мир возможностей.