Search

Патріарх Варфоломій закликав католиків та православних святкувати Великдень одночасно 2024-06-18 00:13:16

Читать на русском

Патріарх Варфоломій закликав католиків та православних святкувати Великдень одночасно

Патріарх Варфоломій закликав католиків та православних святкувати Великдень одночасно

За словами Патріарха Варфоломія, християнам східного та західного обрядів потрібно почати святкувати Воскресіння Господнє в один день, тим паче, що наступного року буде відзначатися 1700-річчя від скликання Першого Вселенського Синоду.

Святкувати окремо Воскресіння Господнє — це скандал, з яким потрібно покінчити. І це можна зробити вже наступного року, адже святкування Великодня випало як за юліанським та і за григоріанським календарем на 20 квітня. Про це заявив Вселенський Патріарх Варфоломій, повідомило видання Catolic Curture.

"Благаємо Господа Слави, щоб прийдешнє святкування Пасхи наступного року (20 квітня за обома календарями, — ред.) не було просто випадковим збігом, а стало початком єдиної дати її святкування як для східного, так і для західного християнства", — сказав Варфоломій.

Він уточнив, що таке прагнення є особливо важливим через те, що у 2025 році буде відзначатися 1700-річчя скликання Першого Вселенського Синоду в Нікеї.

"Серед його ключових дискусій було питання про встановлення спільних часових рамок для святкування Великодня. Ми налаштовані оптимістично, оскільки є добра воля і бажання з обох сторін. Бо, справді, святкувати окремо унікальну подію єдиного Воскресіння Єдиного Господа — це скандал!", — наголосив Варфоломій.

Що таке західне та східне християнство

До західного християнства, яке послуговується григоріанським календарем, належать католицька та протестантська церкви, а також їх відгалуження: незалежний католицизм, реставраціонізм, англіканство, лютеранство, пресвітеріанство та інші менші релігійні відгалуження. Переважна більшість із 2,3 мільярдів християн у світі є західними християнами.

До східного християнства, яке послуговується юліанським календарем, належать: Східна православна церква, в тому числі Православна церква України, Орієнтальні православні церкви (наприклад, Вірменська апостольська церква), Церква Сходу (Асирійська церква Сходу та Давня церква Сходу), а також Східні католицькі церкви, серед яких Українська Греко-Католицька церква.

Великдень цього року припав на 31 березня за григоріанським календарем, а за юліанським — на 5 травня.

Wiki
Инсайды

Орендував елітну квартиру за 1000 гривень у Києві: ВРП вирішила звільнити колишнього очільника Верховного Суду Князєва 
РФ использует новое химическое оружие: как должна ответить Украина
Лунін відреагував на розгромну поразку збірної України від Румунії в першому матчі Євро-2024
Огляд експертів: ТОП-5 ноутбуків для роботи та творчості
У вихідні в Миколаєві комунальники ліквідували наслідки негоди

Contact

Contact us: [email protected]

Встречайте нового лидера в мире онлайн-развлечений и информации - "Реалист"! Этот уникальный онлайн-ресурс не просто изменит ваше представление о том, как вы проводите время в интернете, но и откроет для вас двери в новый, увлекательный мир возможностей.