Search

Комітет Ради схвалив оновлений законопроєкт про реформу БЕБ. Оцінки депутатів розійшлися 2024-07-17 13:15:52

беб

Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендував парламенту ухвалити у новій редакції законопроєкт №10439 щодо удосконалення роботи Бюро економічної безпеки.

Про це повідомив голова комітету Данило Гетманцев у Telegram.

Зокрема, нова редакція на повторне перше читання передбачає:

  • відбір і подання на розгляд прем’єр-міністра не більше двох кандидатур на посаду директора БЕБ;
  • перші строки для незалежних оцінок (аудитів) ефективності діяльності БЕБ (проведення оцінки здійснюється Комісією після завершення першого і третього року на посаді директора БЕБ);
  • доопрацьований механізм атестації працівників БЕБ, строк проведення якої не може перевищувати 12 місяців з дня призначення на посаду директора БЕБ;
  • директор БЕБ, призначений в порядку, передбаченому цим Законом, формує нову дисциплінарну комісію.

Водночас заступник податкового комітету нардеп із фракції "Голос" Ярослав Железняк наголошує, що цей проєкт закону не погоджений з міжнародними партнерами та представниками вітчизняного бізнесу.

"Комітет знову прийняв непогоджену редакцію. Вона буде зареєстрована під номером 10439 (замість урядового)...З купою помилок та дірок для потім оскарження в судах. При тому, всі на словах згодні з пропозиціями і зауваженням, але все одно голосували текст який спустили з ОП", – зазначив він у Telegram.

Нагадаймо, Бюро економічної безпеки створене у 2021 році на базі податкової міліції, хоча воно мало стати новим органом, який би сконцентрував функції боротьби з економічними злочинами.

23 лютого Верховна Рада провалила голосування за урядовий законопроєкт, який дозволяв відкласти кадрове перезавантаження Бюро економічної безпеки (БЕБ). Водночас депутати підтримали пропозицію направити законопроєкт на повторне перше читання.

Урядовий законопроєкт не підтримало жодне бізнес-об’єднання, його також розкритикували представники країни "Великої сімки", однак Офіс президента наполягав на його ухваленні. Водночас цілий ряд бізнес-асоціацій підтримали альтернативний законопроєкт про перезавантаження БЕБ №10439-2.

Міністр юстиції Денис Малюська визнавав, що урядовий законопроєкт відкладає переатестацію співробітників БЕБ до завершення війни нібито через дефіцит кадрів, за винятком обрання голови БЕБ та переатестації його заступників.

Детальніше читайте у матеріалі: Чому Офіс Президента тримається за корупційний БЕБ попри ризик зриву міжнародного фінансування України

Related

Wiki
Инсайды

Латвія зробить внесок на підтримку українських медичних закладів
Шмигаль повідомив, скільки боєприпасів отримала Україна у рамках чеської ініціативи
The Guardian рассказала о самых больших проблемах украинских беженцев в Британии
Що буде, якщо РФ підірве Київську ГЕС: в "Укргідроенерго" назвали найгірший сценарій
"Ворог підтягує резерви і спробує просунутися": майор ЗСУ розкрив плани ворога

Contact

Contact us: [email protected]

Встречайте нового лидера в мире онлайн-развлечений и информации - "Реалист"! Этот уникальный онлайн-ресурс не просто изменит ваше представление о том, как вы проводите время в интернете, но и откроет для вас двери в новый, увлекательный мир возможностей.