Search

Аграрії б’ють на сполох: з’явилася серйозна загроза врожаю 2024-07-18 10:10:37

Температурні рекорди можуть знищити урожай українських полів

У найближчі тижні Україну очікує надзвичайна спека, яка може серйозно підірвати врожайність основних пізніх культур, таких як кукурудза, соняшник і соя. Згідно з прогнозами метеорологів, температура в південних, східних та частково центральних областях може досягти 37-42°C, що на 8-10°C вище звичайних значень. Особливо тривожною є відсутність дощів по всій території, окрім західних областей.

Аграрії б’ють на сполох: з’явилася серйозна загроза врожаю

Температурні рекорди можуть знищити урожай українських полів

Зараз важливий період для цих культур, адже вони вступають в фазу цвітіння, яка є ключовою для формування урожаю. За словами експерта в аграрній сфері, Сергія Авраменка, хоча земля ще зберігає вологу з червневих дощів, потрібні нові опади, щоб підтримати рослини.

"Поки що ґрунтової вологи, накопиченої під час червневих дощів, ще достатньо для пізніх культур. Однак фаза цвітіння вже близько, і це буде критичний період для формування майбутньої врожайності. Дощі необхідні, щоб покращити ситуацію", — зазначив доктор сільськогосподарських наук Сергій Авраменко.

Аграрії б’ють на сполох: з’явилася серйозна загроза врожаю  — фото 2

Науковці з агрономічних центрів вже працюють над рекомендаціями для фермерів, як мінімізувати збитки від спеки, включаючи зміну графіків поливу та використання засобів для зниження випаровування вологи.

Раніше “Коментарі” повідомляли, що з початком липня Україна зіткнулася з аномальною спекою. За прогнозами синоптиків, у деяких регіонах температура повітря сягнула 40 градусів. Синоптик Наталія Діденко повідомляє, що найближчим часом така погода збережеться, і температура коливатиметься від 30 до 39 градусів, подекуди навіть вище 40.

Related

Wiki
Инсайды

Опасения оправдались: у Байдена выявлено серьезное заболевание
Байден запевнив, що попри коронавірус, працюватиме для американців
НБУ жалуется: проблемы со светом заставляют украинцев накапливать наличные деньги
ЄС і Велика Британія готуються посилити перевірку нафтового флоту РФ - ЗМІ
Второе пришествие Дональда Трампа

Contact

Contact us: [email protected]

Встречайте нового лидера в мире онлайн-развлечений и информации - "Реалист"! Этот уникальный онлайн-ресурс не просто изменит ваше представление о том, как вы проводите время в интернете, но и откроет для вас двери в новый, увлекательный мир возможностей.