Search

Суддю з Харкова перевіряють через розмову про знищення доказів 2024-06-14 21:55:56

Читать на русском

Суддю з Харкова перевіряють через розмову про знищення доказів

Суддю з Харкова перевіряють через розмову про знищення доказів

Вища рада правосуддя відкрила дисциплінарну справу щодо судді Харківського окружного адміністративного суду Олена Заічко через те, що суддя могла підробити рішення, щоб харківська бізнесвумен не заплатила 7,5 млн гривень податків. Судді може загрожувати звільнення.

Про це пише «Слідство.Інфо».

У лютому 2024 року Перша дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя (ВРП) відкрила дисциплінарну справу щодо судді Харківського окружного адміністративного суду Олена Заічко.

На Олену Заічко поскаржилася юристка фундації DEJURE Єлизавета Караченцева. Йдеться про телефонну розмову між суддею Заічко та жінкою на ім’я Лєна, яка, згідно із записом, є її колегою. На записах, які журналісти отримали у власне розпорядження, чути, що жінки обговорюють можливість зіпсувати диск, який міститься у матеріалах справи, та шукають способи зміни «заветованого» судового рішення на протилежне.

Зрозуміти, про яку заветовану справу говорили жінки, допоміг судовий реєстр. Журналісти знайшли у ньому цікаву ухвалу — про виправлення описки за підписом Заічко. Цей документ датований 14 серпня 2020 року, тобто наступним днем після розмови. Ухвалою суддя Заічко змінила початкове рішення суду від 13 серпня 2020 року: замість «відмовити», як було спочатку, — задовольнила позов.

Досліджені документи та прослухані аудіозаписи говорять про те, що спочатку суддя Заічко не задовольнила позов харківській підприємиці, а потім зрозуміла, що зробила щось не те, і швидко переробила рішення, яким, по суті, списала їй борг у майже 7,5 мільйонів гривень.

Юристка з DEJURE вважає, що оприлюднені журналістами матеріали свідчать про порушення суддею процесуального законодавства щодо порядку фіксування судового засідання технічними засобами.

368.media

Wiki
Инсайды

США попередили, які країни можуть стати новою ціллю РФ
Гарантии безопасности от США: что известно о соглашении и поможет ли это Украине, если Трамп станет президентом
Зеленський з Папою Римським обговорили наслідки агресії рф проти України
Топ-5 найкорисніших сирів для вашого здоров’я
Спроба росії продемонструвати силу насправді є демонстрацією слабкості путіна – The Telegraph

Contact

Contact us: [email protected]

Встречайте нового лидера в мире онлайн-развлечений и информации - "Реалист"! Этот уникальный онлайн-ресурс не просто изменит ваше представление о том, как вы проводите время в интернете, но и откроет для вас двери в новый, увлекательный мир возможностей.