Search

У Конгресі США анонсували нововведення у проєкті щодо допомоги Україні 2024-06-24 14:24:22

джонсон,майк

Спікер Палати представників США Майк Джонсон очікує, що пакет щодо допомоги Україні передбачатиме низку "важливих нововведень".

Як пише The Hill, Джонсон наголосив на складному становищі, в якому він опинився, маючи історично вузьку більшість у Палаті представників. Утім, він наголосив, працював над розробкою пакета впродовж тижня та планує винести його на голосування, коли Палата представників повернеться до роботи, передає ЄП.

"Коли справа доходить до додаткового фінансування, ми працюємо над досягненням консенсусу. Ми говорили з усіма членами, особливо зараз, під час роботи в окрузі. Коли ми повернемося після цього періоду роботи, ми будемо просувати продукт, але я думаю, що він буде мати деякі важливі нововведення", – зазначив Джонсон.

Спікер навів як приклад можливість надання кредиту Україні. Ця ідея набула популярності на початку березня як спосіб підтримати Україну так, щоб заспокоїти занепокоєння республіканців щодо надання більшої допомоги.

Читайте також: Пентагон запустив сайт про нагляд за допомогою для України

Джонсон також згадав про закон "REPO для українців", який уповноважує президента заарештовувати російські суверенні активи, заморожені в США, і передавати їх Україні для використання проти Росії.

"Закон про REPO, знаєте, якщо ми можемо використовувати арештовані активи російських олігархів, щоб дозволити українцям боротися з ними, це просто чиста поезія", – сказав Джонсон.

"Навіть президент Трамп говорив про кредитну концепцію, де... ми не просто надаємо іноземну допомогу. Ми встановлюємо такі відносини, щоб вони могли повернути її нам, коли прийде час", – додав він.

Ці заяви прозвучали після того, як Джонсон дав зрозуміти, що він має намір проштовхнути законодавство, яке забезпечить фінансування України, але він ще не визначився, як саме це буде виглядати.

Голова Комітету з питань розвідки Палати представників Майк Тернер заявив раніше в неділю, що він упевнений, що підтримка України матиме "переважну підтримку" після повернення Конгресу до роботи, підкресливши обіцянку Джонсона зробити фінансування України пріоритетом після канікул.

Як соратники Трампа блокують допомогу США Україні

Як повідомлялося, спікер Палати представників США Майк Джонсон відмовляється виносити на голосування ухвалений Сенатом у лютому законопроєкт, який передбачає виділення військової та фінансової допомоги Україні на загальну суму $60 мільярдів, а також кошти для Ізраїлю та Тайваню.

Останній грант від США на суму понад $1,1 млрд Україна отримала у жовтні 2023 року. Тоді ж президент США Джо Байден подав запит на виділення $106 мільярдів нового фінансування для України та Ізраїлю, але його розгляд у Когресі заблокували. Відтак, з кінця 2023 року США також фактично припинили надання військової допомоги Україні через відсутність коштів.

Раніше міністр фінансів Сергій Марченко заявляв, що Мінфін та Нацбанк сподіваються на вирішення ситуації з відновленням бюджетного фінансування з боку США, однак вже мають сценарій на той випадок, якщо американська влада не зможе домовитися про виділення коштів Україні. Водночас Марченко визнав, що цей сценарій буде "неприємним" і "суспільство до нього не готове".

Автор: Юлiя Недашківська

Related

Wiki
Инсайды

Споживання електрики знизилось: коли вимикатимуть світло 23 червня
У Миколаєві покарали підрядника за неналежне прибирання вулиці
Росія виводить з-під Вовчанська деякі підрозділи: деталі від ЗСУ
Прем’єр Британії відреагував на скандальну заяву Фараджа про війну РФ проти України
Германия обратилась к Китаю с предупреждением: что известно

Contact

Contact us: [email protected]

Встречайте нового лидера в мире онлайн-развлечений и информации - "Реалист"! Этот уникальный онлайн-ресурс не просто изменит ваше представление о том, как вы проводите время в интернете, но и откроет для вас двери в новый, увлекательный мир возможностей.