Search

Греція може передати Україні десятки винищувачів F-16, але є нюанс 2024-07-18 07:26:08

Греція може передати Україні десятки винищувачів F-16, але є нюанс

Греція може передати Україні десятки винищувачів F-16, але є нюанс

Уряд Греції розглядає можливість передачі Україні близько 32 винищувачів F-16. Проте для цього необхідне схвалення Франції.

Про це пише видання News Break. Грецький уряд має намір продати 108 винищувачів, які вже не використовуються. Серед них – 32 одиниці F-16C/-D Block 30, 24 одиниці Mirage 2000-5 Mk. 2 і 33 одиниці F-4E PI2000.

У липні 2022 року позитивний висновок відповідного парламентського комітету щодо продажу винищувачів та супутнього обладнання (запасні частини, тренажери, прилади та матеріали) вже був отриманий. Проте, продаж так і не відбувся, а стан винищувачів, які зберігаються на відкритому майданчику, постійно погіршується.

Також зазначається, що вартість 108 винищувачів може складати приблизно від 2 до 2,5 млрд євро.

"Однак передача Україні 32 винищувачів F-16C/-D Block 30 майже не викликає сумнівів", – пишуть журналісти.

Зазначається, що за час служби ці винищувачі пройшли дві модернізації і в середньому використовувалися на 60% свого максимального строку служби.

Щодо 24 винищувачів Mirage 2000-5 Mk.2, з яких 14 нового виробництва, а решта – піддавалися модернізації зі старих Mirage 2000EGM/-BGM, журналісти пишуть, що можливими варіантами є передача їх Україні або продаж Індії, за умови отримання згоди Франції.

Wiki
Инсайды

Опасения оправдались: у Байдена выявлено серьезное заболевание
Байден запевнив, що попри коронавірус, працюватиме для американців
НБУ жалуется: проблемы со светом заставляют украинцев накапливать наличные деньги
ЄС і Велика Британія готуються посилити перевірку нафтового флоту РФ - ЗМІ
Второе пришествие Дональда Трампа

Contact

Contact us: [email protected]

Встречайте нового лидера в мире онлайн-развлечений и информации - "Реалист"! Этот уникальный онлайн-ресурс не просто изменит ваше представление о том, как вы проводите время в интернете, но и откроет для вас двери в новый, увлекательный мир возможностей.