Search

У Харкові посадовці тепломереж привласнили 160 млн гривень на відновленні інфраструктури 2024-07-17 11:18:30

Детективами НАБУ викрито організовану групу та повідомлено про підозру семи особам, причетним до заволодіння коштами, у тому числі міжнародних партнерів України, що призначалися для відновлення критичної інфраструктури Харкова.

Серед підозрюваних: керівник організованої групи; двоє працівників КП «Харківські теплові мережі»; чотири особи, підконтрольні лідеру організованої групи.

Як встановило слідство, починаючи з квітня 2022 року, організатор групи, один з впливових бізнесменів, у змові зі службовими особами КП «Харківські теплові мережі», серед яких перший заступник гендиректора підприємства, та низкою підконтрольних фізичних осіб спільно заволоділи грошовими коштами комунального підприємства та коштами Міжнародного банку реконструкції та розвитку, що призначалися для відновлення та розвитку міської інфраструктури Харківщини.

Для цього співучасники домоглися укладення з підконтрольними компаніями прямих договорів на постачання до КП «Харківські теплові мережі» трубної продукції, вікон та технічної солі. При цьому учасники оборудки не погребували скористатися умовами воєнного стану, як приводом не проводити відкриті торги. Надалі підконтрольний «переможець» закупівель через низку фірм-посередників забезпечував придбання продукції безпосередньо у виробника та перепродавав комунальному підприємству за значно завищеними цінами.

При здійсненні таких оборудок, співучасниками використовувалися підроблені документи та забезпечувалось документальне обґрунтування штучного завищення цін на продукцію, що постачалася. Унаслідок здійснення таких закупівель комунальне підприємство зазнало збитків на суму 159,5 млн гривень, якою учасники злочину заволоділи та розпорядилися на власний розсуд. Дії осіб кваліфіковані за ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 358 КК.

Wiki
Инсайды

Латвія зробить внесок на підтримку українських медичних закладів
Шмигаль повідомив, скільки боєприпасів отримала Україна у рамках чеської ініціативи
The Guardian рассказала о самых больших проблемах украинских беженцев в Британии
Що буде, якщо РФ підірве Київську ГЕС: в "Укргідроенерго" назвали найгірший сценарій
"Ворог підтягує резерви і спробує просунутися": майор ЗСУ розкрив плани ворога

Contact

Contact us: [email protected]

Встречайте нового лидера в мире онлайн-развлечений и информации - "Реалист"! Этот уникальный онлайн-ресурс не просто изменит ваше представление о том, как вы проводите время в интернете, но и откроет для вас двери в новый, увлекательный мир возможностей.