Search

Потужна система "Комета" придушує українські засоби РЕБ, — розслідування 2024-06-24 15:49:40

Читать на русском

Потужна система

Потужна система " Комета " придушує українські засоби РЕБ, — розслідування

За словами журналістів, для постачань передових технологій у РФ через компанії-прокладки використовують розгалужену мережу зв’язків, схеми обходу санкцій.

"Комета" — потужний російський засіб радіоелектронної боротьби, що став ключовим складником в арсеналі військових технологій РФ. Невелику, але ефективну антену випускає російська компанія "ВНИИР-Прогресс". Ця розробка може глушити сучасні системи РЕБ, які застосовуються в Україні.

Про це пише Molfar.

"ВНИИР-Прогресс" імпортує закордонні передові технології через компанії-прокладки, успішно обходячи санкції. Автори публікації виявили розгалужену мережу зв’язків, схеми обходу санкцій і приватні дані залучених до них осіб.

Російська  queiqxeihuirkant

Пристрій являє собою антенну решітку для глушіння перешкод українських РЕБ, які протидіють ворожим БПЛА.

Розробляти "Комету" почали, імовірно, у 2008 році для захисту чутливої техніки від радіоперешкод. Система захищає навігаційні системи, стабілізує сигнали супутникового зв’язку.

Розробки російської компанії

Версії системи:

  • "Комета-А" — для пілотованої авіації;
  • "Комета-Б" — наземного транспорту;
  • "Комета-Н" — встановлюється в наземних стаціонарних об’єктах;
  • "Комета-М" — проти БПЛА.

Інші розробки "ВНИИР-Прогресс"

Компанія спеціалізується у сфері виробництва трьох основних типів обладнання. Спеціалізоване електрообладнання для танків, бронетранспортерів та іншої техніки; морське обладнання для підводних човнів і військових кораблів; навігаційне обладнання для захисту від РЕБ.

Минулого року з’явилася інформація про те, що антена "Комета-M" з’явиться і на крилатих бомбах. Окрім "Комети", "ВНИИР-Прогресс" також виробляє систему "Блешня" для оцінки стійкості навігаційного обладнання до симульованих перешкод.

Від початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну зросла частка виробництва навігаційних і супутникових систем. Останнім часом виробництво низки систем наростили більш ніж у 100 разів.

Станом на 2020 рік у компанії значилося 206 співробітників. Гендиректор Владислав Костін повідомив, що 2023 року найняли ще 100 співробітників, стільки ж планують найняти в майбутньому. Ідентифікувати вдалося 31 співробітника. Список встановлених співробітників.

Зв’язок "ВНИИР-Прогресс" із політичною елітою Сербії

Постачання комплектуючих

Формально посаду гендиректора "ВНИИР-Прогресс" обіймає Владислав Костін, з яким також пов’язані АТ "Крокус Есет" та АТ "Сокол Есет". Але насправді керує компанією сербський бізнесмен і політик Ненад Попович, а його партія може бути пов’язана з російським бізнесом і Міноборони РФ.

До липня 2023 року засновником і власником компанії значилося ПАТ "ВНИИР" (АТ "ВНИИР"). Після того, у вересні 2023 року, був зазначений інший засновник — компанія ВАТ "Сокіл Есет".

Компоненти зі США, Японії та Індії

Швейцарська компанія U-Blox розробляє і продає мікрочипи та модулі для систем глобального позиціонування (GPS), а також бездротових комунікацій — GSM (2G), UMTS (3G), LTE (4G). Усе це широко використовується в автомобільній індустрії, мобільних пристроях, промислових і комерційних додатках, зокрема системах навігації та моніторингу транспорту.

Найбільший імпортер продукції U-BLOX у РФ — ТОВ "Ультран ЕК". У 2022 році модулі U-BLOX і Cirocomm, імпортовані в РФ у 2019-2022 роках, виявили в розвідувальних безпілотниках "Орлан-10".

У жовтні 2022 року в антені "Комета-М", яка була в розвідувальному БПЛА "Орлан-10", було знайдено компоненти тайванського виробника Cirocomm.

Відділення АТ "ВНИИР-Прогресс" з Петербурга імпортувало через індійську компанію "Si2 Microsystems Pvt Ltd" компоненти для супутникової навігації на 128 тис. доларів. Їх випускають в Ірландії, США та Японії.

Підсанкційне ТОВ "ЕТ-Комплекс" імпортувало продукцію Taoglas на суму 20 тис. доларів із Гонконга.

У 2023 році петербурзьке відділення АТ "ВНИИР-Прогресс" отримувало продукцію з Індії, а також виробництва таких підприємств, як "Taoglas Ltd" (Ірландія), "Samtec" (США) та "Hirose Electric" (Японія) на 128 тис. доларів. Постачальником продукції вважається індійська Si2 Microsystems Pvt Ltd, на неї санкції донедавна не поширювалися.

Власники і співробітники компаній, що випускають військову електроніку

Ненад Попович

Ненад Попович

Ненад Попович

У його профілі на linkedin повідомляється, що він не володіє компанією ABS Electro. Але, ймовірно, все ще її контролює. Компанія, зі свого боку, володіє "ВНИИР".

Він був зазначений як власник до січня 2022 року, коли підприємство закрило інформацію про своїх акціонерів. Він також очолює проросійську Сербську народну партію, пропагує ідею зближення із Сербією та РФ, підтримує агресію проти України, а 2017 року відвідав окупований Крим.

Згідно з інформацією на сайті occrp.org, у 1995-1996 роках Попович працював на Марка Річа, засновника компанії Glencore, який займався бізнесом з апартеїдною Африкою, торгував іракською нафтою в обхід санкцій ООН і торгував з Іраном під час захоплення американських заручників.

У 2003 році був лектором на кафедрі економіки МДУ.

За даними ЗМІ, компанія "Harwinter", яку Попович назвав частиною свого холдингу, брала участь у будівництві резиденції Дмитра Медведєва в заповіднику Утріш.

Він пов’язаний із низкою інших компаній, а його статки оцінюють у 75 млн доларів. Попович внесений до списку сайту "Миротворець".

Владислав В’ячеславович Костін

Владислав Костін

Генеральний директор "ВНИИР-Прогресс". Також згадується як голова АТ "Крокус Ессет" і АТ "Сокіл Ессет", що володіє юридичною особою "ВНИИР-Прогресс". У 2017 році обіймав посаду директора департаменту управління проєктами АТ "ВНИИР Гидроэлектроавтоматика".

Російський РЕБ — загроза для України

Компанія "ВНИИР-Прогресс" знаходить способи для обходу санкцій, що дає змогу ЗС РФ розширювати можливості своїх РЕБ. Ведуться і нові розробки в цій сфері.

У компанії є ліцензії на широкий спектр діяльності, зокрема космічну до 2099 року. Також у компанії є дозволи на виробництво обладнання для ядерних установок та іншого військового обладнання. Ці ліцензії вказують на те, наскільки компанія "ВНИИР-Прогресс" важлива для військового сектора РФ.

Wiki
Инсайды

Споживання електрики знизилось: коли вимикатимуть світло 23 червня
У Миколаєві покарали підрядника за неналежне прибирання вулиці
Росія виводить з-під Вовчанська деякі підрозділи: деталі від ЗСУ
Прем’єр Британії відреагував на скандальну заяву Фараджа про війну РФ проти України
Германия обратилась к Китаю с предупреждением: что известно

Contact

Contact us: [email protected]

Встречайте нового лидера в мире онлайн-развлечений и информации - "Реалист"! Этот уникальный онлайн-ресурс не просто изменит ваше представление о том, как вы проводите время в интернете, но и откроет для вас двери в новый, увлекательный мир возможностей.