Search

В ISW пояснили позицію КНР щодо РФ і війни в Україні 2024-07-18 05:55:49

В ISW пояснили позицію КНР щодо РФ і війни в Україні

В ISW пояснили позицію КНР щодо РФ і війни в Україні

У Кремлі стурбовані позицією Китаю щодо двосторонніх відносин з Росією. Попри заяви очільника МЗС РФ Сергія Лаврова про "всеосяжне партнерство" і спільні міжнародні інтереси, Пекін не бажає брати у цьому повноцінну участь.

Крім того, Китай продовжує утримувати перевагу в російсько-китайських відносинах, попри нещодавні повідомлення про його готовність дедалі більше допомагати Росії у військових діях в Україні.

Про це йдеться в аналітиці американського Інституту вивчення війни (ISW).

Там звернули увагу на повідомлення росЗМІ після зустрічей Лаврова з президентом Китаю Сі Цзіньпіном та міністром закордонних справ Ван Ї в Пекіні 9 квітня. Згідно з повідомленнями російських медіа, сторони обговорили спільні зусилля Росії та Китаю щодо боротьби з уявним "подвійним стримуванням" Заходу.

Лавров заявив, що російсько-китайське "всеосяжне партнерство і стратегічна взаємодія" досягли "безпрецедентного рівня", і що Росія і Китай мають взаємні міжнародні інтереси й координуватимуть зусилля для розв’язання внутрішніх і зовнішніх проблем.

Також, зазначають аналітики, Китай і Росія "обмінялася думками" щодо можливих шляхів припинення війни в Україні. Обидві сторони назвали "марними" міжнародні зустрічі, на яких обговорюється припинення війни без Росії. Крім того, Москва позитивно оцінює пропозиції Китаю, ймовірно, йдеться про "мирний план" із 12 пунктів, який Китай оприлюднив у лютому 2023 року.

"ISW продовжує оцінювати, що Кремль стурбований небажанням Китаю повноцінно брати участь у бажаному Росією необмеженому партнерстві", – йдеться у повідомленні.

Wiki
Инсайды

Опасения оправдались: у Байдена выявлено серьезное заболевание
Байден запевнив, що попри коронавірус, працюватиме для американців
НБУ жалуется: проблемы со светом заставляют украинцев накапливать наличные деньги
ЄС і Велика Британія готуються посилити перевірку нафтового флоту РФ - ЗМІ
Второе пришествие Дональда Трампа

Contact

Contact us: [email protected]

Встречайте нового лидера в мире онлайн-развлечений и информации - "Реалист"! Этот уникальный онлайн-ресурс не просто изменит ваше представление о том, как вы проводите время в интернете, но и откроет для вас двери в новый, увлекательный мир возможностей.