Search

Дефіцит міжнародної допомоги Україні наступного року може сягнути $15 мільярдів, 2024-06-18 02:25:46

железняк

Нестача фінансової допомоги від міжнародних партнерів у наступному році може становити $10-15 млрд, а прихований додатковий дефіцит держбюджету цього року становить 300-400 млрд грн без урахування додаткової мобілізації.

Такі дані озвучив заступник голови парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк (фракція "Голос") на конгресі "Реформа державних фінансів – шлях до відновлення України" в Києві, передає Інтерфакс-Україна.

"Повертаючись до викликів, які стоять, наступного року, швидше за все, різниця між необхідним міжнародним фінансуванням буде в $10-15 млрд, яких не вистачатиме", – сказав Железняк.

Він наголосив на важливості підтримки бізнесу у зв’язку з перспективою недоотримання макрофінансової допомоги до бюджету.

"Я це згадав не для того, щоб нагнати, напевно, якогось страху, а для того, щоб у всіх нас було чітке розуміння, що підтримка бізнесу цього року є умовою виживання наступного року", – зазначив нардеп.

"І, на жаль, бачачи цифри бюджету, я розумію, що нам уже не вистачає 300-400 млрд грн без додаткової мобілізації. Це також факт", – зазначив Железняк.

Бюджет на 2024 рік

Верховна Рада ухвалила державний бюджет на 2024 рік із дефіцитом 1,57 трлн грн, або 20,6% прогнозного ВВП. Доходи держбюджету на 2024 рік визначено в розмірі 1,77 трлн грн (без урахування можливої грантової допомоги), витрати – 3,36 трлн грн за закладеного середньорічного курсу 40,7 грн/$1.

Згідно з оновленою програмою розширеного фінансування EFF з МВФ, якщо у 2023 році зовнішнє фінансування становило $42,5 млрд, а цього року воно прогнозується на рівні $38,1 млрд, то наступного очікується його скорочення до $22,9 млрд.

Детальніше про допомогу міжнародних партнерів читайте в матеріалі БізнесЦензор "Скільки грошей дали Україні міжнародні партнери і чому доведеться піднімати податки".

Автор: Галина Ялівець

Related

Wiki
Инсайды

Орендував елітну квартиру за 1000 гривень у Києві: ВРП вирішила звільнити колишнього очільника Верховного Суду Князєва 
РФ использует новое химическое оружие: как должна ответить Украина
Лунін відреагував на розгромну поразку збірної України від Румунії в першому матчі Євро-2024
Огляд експертів: ТОП-5 ноутбуків для роботи та творчості
У вихідні в Миколаєві комунальники ліквідували наслідки негоди

Contact

Contact us: [email protected]

Встречайте нового лидера в мире онлайн-развлечений и информации - "Реалист"! Этот уникальный онлайн-ресурс не просто изменит ваше представление о том, как вы проводите время в интернете, но и откроет для вас двери в новый, увлекательный мир возможностей.