Search

Санкції працюють: Більше половини вироблених у Росії чипів Baikal виявилися бракованим 2024-06-25 17:58:38

чип

Більше половини чипів Baikal, які виробляє російська компанія "Байкал Електронікс", виявляються бракованими.

Про це пише російська газета "Вєдомості" із посиланням на місцевих виробників радіоелектроніки.

До 2022 року "Байкал електронікс" замовляла виробництво чипів, у тому числі їх корпусування, на провідній тайванській фабриці TSMC. У 2021 році російська компанія отримала 130 тис. процесорів і планувала збільшити виробництво своїх чипів у Тайвані до 600 тис. на рік у 2025 році.

Проте після повномасштабного вторгнення РФ в Україну і санкцій проти російського технологічного сектора, тайванська TSMC припинила співпрацю і відмовилась відвантажити 300 тис. уже зібраних процесорів Baikal.

Після цього "Байкал електронікс" намагається налагодити корпусування своїх чипів у Росії. Це завершальна стадія виробництва процесорів, яка передбачає встановлення напівпровідникових кристалів у корпус.

При цьому у Росії збирати складні чипи можуть лише кілька підприємств. І спроби налагодити збирання чипів Baikal на всіх із них стикаються з труднощами, а рівень браку перевищує 50%, розповіли джерела видання.

Співрозмовники газети пояснюють таку велику частку браку як недоліками обладнання російських підприємств, так і відсутністю необхідного досвіду у співробітників. Відтак, процес запуску серійного виробництва розтягується на роки.

"У Росії можуть корпусувати невелику кількість процесорів, але коли йдеться про серію, то з’являється багато браку. Виробники не можуть підтримувати однаково добрий рівень на всіх виробах", – визнає одне із джерел.

Читайте також: Без світових брендів: У Росії вперше з кінця 1990-х зріс попит на саморобні комп’ютери

Як повідомлялося, вартість процесорів російських розробників МЦСТ та "Байкал Електронікс" збільшилася вдвічі через підвищений попит та вимушене перенесення виробництва на нові фабрики після відмови Тайваню виробляти чіпи для Росії.

При цьому до Росії попри санкції продовжують потрапляти іноземні процесори. Так, частка чипів Intel на місцевому ринку у 2022 році зросла на 9% – до 782 тис. штук. Всього на іноземні компоненти припало близько 90% імпорту в РФ, при цьому їхня митна вартість за рік також збільшилася вдвічі. Даних за 2023 рік поки що немає.

Автор: Михайло Орлюк

Related

Wiki
Инсайды

"Не поддерживаем никаких связей с Тищенко": в "Слуге народа" отреагировали на скандал с нардепом
Как влияет на нашу судьбу последняя цифра даты рождения и что она означает
Легкость, нежность и драпировки: Модный дом Dior презентовал кутюрную коллекцию осень-зима 2024-2025
Воскресенье Всех святых: история праздника, значение, традиции, запреты
Курс валют на 25 червня: скільки коштують долар, євро і злотий

Contact

Contact us: [email protected]

Встречайте нового лидера в мире онлайн-развлечений и информации - "Реалист"! Этот уникальный онлайн-ресурс не просто изменит ваше представление о том, как вы проводите время в интернете, но и откроет для вас двери в новый, увлекательный мир возможностей.