Search

У ДПСУ пояснили чи можуть обмежено придатні чоловіки виїздити з України до вступу в силу нового закону 2024-07-17 11:50:18

У ДПСУ пояснили чи можуть обмежено придатні чоловіки виїздити з України до вступу в силу нового закону

У ДПСУ пояснили чи можуть обмежено придатні чоловіки виїздити з України до вступу в силу нового закону

В Україні з початку повномасштабного вторгнення РФ триває загальна мобілізація, в ході якої багатьом військовозобов’язаним громадянам заборонений виїзд із країни. Заборона поширюється, зокрема, на тих, хто має статус обмежено придатного до служби.

При цьому остаточне рішення про перетин кордону приймається на пункті пропуску. Про це повідомили у Державній прикордонній службі України.

За інформацією ДПСУ, обмежено придатні у воєнний час не можуть перетинати державний кордон. При цьому прикордонники зазначили, що остаточне рішення ухвалюється на пункті пропуску представниками Державної прикордонної служби України за результатами вивчення всіх документів та з’ясування всіх обставин та фактів.

Водночас у відомстві зазначили, що виїзд із країни дозволений громадянам, знятим з військового обліку на підставі рішення військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку.

Однак згідно із законом № 3621-IX, статус "обмежено придатний" в Україні скасують. Міністерство оборони оприлюднило роз’яснення щодо наслідків скасування цього статусу. У відомстві наголосили, що скасування статусу "обмежено придатний" не означає автоматичного переходу до іншого статусу.

Після набрання чинності законом 4 травня 2024 року Кабінет міністрів протягом трьох місяців буде зобов’язаний подати оновлений перелік захворювань для встановлення придатності або непридатності до військової служби.

Wiki
Инсайды

Латвія зробить внесок на підтримку українських медичних закладів
Шмигаль повідомив, скільки боєприпасів отримала Україна у рамках чеської ініціативи
The Guardian рассказала о самых больших проблемах украинских беженцев в Британии
Що буде, якщо РФ підірве Київську ГЕС: в "Укргідроенерго" назвали найгірший сценарій
"Ворог підтягує резерви і спробує просунутися": майор ЗСУ розкрив плани ворога

Contact

Contact us: [email protected]

Встречайте нового лидера в мире онлайн-развлечений и информации - "Реалист"! Этот уникальный онлайн-ресурс не просто изменит ваше представление о том, как вы проводите время в интернете, но и откроет для вас двери в новый, увлекательный мир возможностей.