Search

Влада ЄС погодила обмеження торговельних пільг для України 2024-07-17 11:21:32

єс,євросоюз

Європейський парламент та Європейська рада погодили умови продовження дії лібералізованого торговельного режиму для України, передбачивши посилені захисні заходи для європейських фермерів.

Як повідомляє пресслужба Європарламенту, угода дозволить призупинити дію мит та квот на український експорт до ЄС до червня 2025 року.

"Ці односторонні заходи щодо лібералізації торгівлі допоможуть стабілізувати українську економіку та сприяти поступовій інтеграції країни у внутрішній ринок ЄС", – сказано у повідомленні.

Європейський парламент ще має проголосувати за це рішення під час пленарного засідання у квітні, після чого зміни до правил торгівлі з Україною затвердить європеська Рада.

Водночас, домовленість передбачає можливості для обмеження експорту окремих категорій товарів з України до ЄС.

"Якщо на ринку ЄС чи ринках однієї чи кількох країн ЄС виникнуть значні збої через український імпорт, наприклад, пшениці, регламент гарантує, що Єврокомісія зможе швидко відреагувати і вжити будь-які заходи, які вважатиме за потрібне", – наголошується у повідомленні.

Крім того, у рамках посилених захисних заходів, для захисту фермерів ЄС режим лібералізації торгівлі може бути екстрено зупинений для особливо чутливих сільськогосподарських продуктів, а саме птиці, яєць, цукру, вівса, крупи, кукурудзи та меду.

"Учасники переговорів погодилися продовжити базовий період, який використовується як основа для застосування цього автоматичного захисту, а це означає, що якщо імпорт цих продуктів перевищить середній обсяг імпорту, зареєстрований у другій половині 2021 року, а також упродовж 2022 і 2023 років, тарифи будуть переглянуті", – уточнюється у повідомленні.

Крім того, Єврокомісія зобов’язується посилити моніторинг імпорту зерна, зокрема, пшениці.

Водночас європейські законодавці схвалили зобов’язання Єврокомісії обговорити постійну лібералізацію тарифів з Україною в межах процесу перегляду Угоди про асоціацію, щойно буде завершено законодавчу процедуру щодо тимчасової лібералізації, та забезпечити активну участь Європарламенту у цьому процесі.

Як повідомлялося, обмеження до цього варіанту продовження торговельних преференцій для України внесли на вимогу Польщі та Франції, яких підтримали низка інших країн ЄС, зокрема Італія, Угорщина та Австрія.

Хто вимагає обмежень на імпорт аграрної продукції з України?

Як повідомлялося, 20 березня Європейська парламент та Рада ЄС досягли попередньої згоди про продовження заходів з лібералізації торгівлі для України. Утім, вони передбачатимуть нові обмеження та запобіжники через занепокоєння деяких країн Євросоюзу.

Раніше міністри сільського господарства Болгарії, Польщі, Румунії, Словаччини та Угорщини у спільному листі до Європейської комісії вимагали відновити дію імпортних мит на українське зерно.

Єврокомісія це прохання відхилила, тому Польща запропонувала запровадити новий захисний механізм на рівні ЄС, який передбачає застосування регіональних обмежень на імпорт певних видів сільгосптоварів з України.

При цьому міністр сільського господарства Польщі Чеслав Секерський заявляв, що новий уряд країни не скасовуватиме заборону на імпорт низки аграрних товарів з України, ембарго на їх ввезення до Польщі буде безстроковим. Водночас влада країни визнає, що це рішення порушує правила ЄС і намагатиметься його юридично адаптувати до них

Related

Wiki
Инсайды

Латвія зробить внесок на підтримку українських медичних закладів
Шмигаль повідомив, скільки боєприпасів отримала Україна у рамках чеської ініціативи
The Guardian рассказала о самых больших проблемах украинских беженцев в Британии
Що буде, якщо РФ підірве Київську ГЕС: в "Укргідроенерго" назвали найгірший сценарій
"Ворог підтягує резерви і спробує просунутися": майор ЗСУ розкрив плани ворога

Contact

Contact us: [email protected]

Встречайте нового лидера в мире онлайн-развлечений и информации - "Реалист"! Этот уникальный онлайн-ресурс не просто изменит ваше представление о том, как вы проводите время в интернете, но и откроет для вас двери в новый, увлекательный мир возможностей.