Search

Угода ЄС-Україна: продовжено безмитний експорт сільгосппродукції 2024-06-18 01:48:55

Розширені заходи проти різкого зростання українського імпорту

У середу Європейський парламент та Рада ЄС досягли попередніх угод щодо подовження заходів з лібералізації торгівлі для України в умовах війни з боку росії. Згідно заяви Європарламенту, тимчасове призупинення ввізних мит та квот на український сільськогосподарський експорт до ЄС буде продовжено на один рік до 5 червня 2025 року, з метою підтримки України у зв’язку з війною з росією.

Про це повідомляє Українська правда.

Згідно з угодою, Єврокомісія може приймати швидкі заходи та запроваджувати будь-які необхідні заходи, якщо український імпорт спричинить значні порушення на ринку ЄС або на ринках країн-членів ЄС. Угода також передбачає екстрене гальмування для особливо чутливих сільськогосподарських продуктів, таких як м’ясо птиці, яйця та цукор. Крім того, депутати Європарламенту домоглися розширення цього списку, включивши до нього овес, кукурудзу, крупи та мед.

У заяві йдеться, що сьогоднішня угода підтверджує прихильність ЄС до підтримки України у цей важкий період.

"Націленість росії на Україну та її виробництво продуктів харчування також впливає на фермерів ЄС. Парламент почув їхні занепокоєння і посилив захисні заходи, які зменшать тиск на фермерів ЄС, якщо вони будуть приголомшені раптовим сплеском українського імпорту", — заявила євродепутатка від ЄНП з Латвії Сандра Калніете.

Тепер Європарламент та Єврорада повинні дати остаточне зелене світло тимчасовій угоді, термін якої закінчується 5 червня 2024 року, і нові правила мають набути чинності одразу після цього терміну.

У лютому постійні представники країн-членів Європейського Союзу погодили мандат Ради ЄС на переговори щодо пропозиції, яка має на меті продовжити призупинення ввізних мит та квот на український експорт ще на один рік. Наприкінці січня Єврокомісія офіційно запропонувала продовжити призупинення імпортних квот і мит для українського експорту до ЄС ще на рік, включивши запобіжники для агропродукції, що вимагали деякі країни ЄС. Однак ця пропозиція не задовольнила фермерів у країнах ЄС, що межують з Україною, які почали акції протесту, зокрема у Польщі.

Нагадаймо, фермери Польщі протестують проти різкого зростання українського імпорту.

Ще більше гарячих та ексклюзивних новин – у нашому Telegram-каналі та Facebook!

Related

Wiki
Инсайды

Орендував елітну квартиру за 1000 гривень у Києві: ВРП вирішила звільнити колишнього очільника Верховного Суду Князєва 
РФ использует новое химическое оружие: как должна ответить Украина
Лунін відреагував на розгромну поразку збірної України від Румунії в першому матчі Євро-2024
Огляд експертів: ТОП-5 ноутбуків для роботи та творчості
У вихідні в Миколаєві комунальники ліквідували наслідки негоди

Contact

Contact us: [email protected]

Встречайте нового лидера в мире онлайн-развлечений и информации - "Реалист"! Этот уникальный онлайн-ресурс не просто изменит ваше представление о том, как вы проводите время в интернете, но и откроет для вас двери в новый, увлекательный мир возможностей.