Search

Bloomberg: Сполучені Штати запропонують Росії підтримати в ООН резолюцію щодо нерозміщення ядерної зброї у космосі 2024-07-18 06:06:09

Bloomberg: Сполучені Штати запропонують Росії підтримати в ООН резолюцію щодо нерозміщення ядерної зброї у космосі

Bloomberg: Сполучені Штати запропонують Росії підтримати в ООН резолюцію щодо нерозміщення ядерної зброї у космосі

Адміністрація президента США Джо Байдена підштовхує Росію підтримати в Раді Безпеки ООН резолюцію, яка застерігає країни від розміщення ядерної зброї на орбіті. Причина – поява інформації про те, що російський диктатор Володимир Путін, можливо, планує це зробити.

Про це повідомляє Bloomberg.

"Ми чули, як президент Путін сказав, що Росія не має наміру розміщувати ядерну зброю в космосі", – заявив речник Білого дому Джон Кірбі в четвер.

"Ми з нетерпінням чекаємо, що Росія проголосує за цю резолюцію. Не повинно бути жодних причин, чому б ні, і якщо вони це зроблять, то я думаю, що це має відкрити кілька справді законних запитань до пана Путіна про те, які його справжні наміри", – додав він.

У резолюції, авторами якої є США та Японія, підкреслюється, що країни "не повинні розробляти ядерну зброю чи будь-які інші види зброї масового знищення, призначені для розміщення на орбіті".

Якщо пропозицію буде прийнято, це підтвердить очікування, що країни повинні "повністю виконувати" свої зобов’язання згідно з Договором про космос 1967 року, який забороняє розміщення ядерної зброї на орбіті.

За словами Кірбі, резолюцію буде винесено на голосування наступного тижня. Росія як постійний член Ради безпеки має право вето. Один з її дипломатів у березні вже заявляв, що проєкт є "пропагандистським трюком" Вашингтона.

Wiki
Инсайды

Опасения оправдались: у Байдена выявлено серьезное заболевание
Байден запевнив, що попри коронавірус, працюватиме для американців
НБУ жалуется: проблемы со светом заставляют украинцев накапливать наличные деньги
ЄС і Велика Британія готуються посилити перевірку нафтового флоту РФ - ЗМІ
Второе пришествие Дональда Трампа

Contact

Contact us: [email protected]

Встречайте нового лидера в мире онлайн-развлечений и информации - "Реалист"! Этот уникальный онлайн-ресурс не просто изменит ваше представление о том, как вы проводите время в интернете, но и откроет для вас двери в новый, увлекательный мир возможностей.