Search

Румунія готується захищати своїх громадян за межами власної території 2024-07-18 07:33:54

Румунія готується захищати своїх громадян за межами власної території

Румунія готується захищати своїх громадян за межами власної території

2 квітня ЗМІ повідомили, що Міністерство національної оборони Румунії винесло на громадське обговорення проєкт закону про національну оборону. Зокрема, йдеться про адекватне реагування на нові гібридні загрози державній безпеці Румунії.

Румунія готується застосовувати військові сили за межами національної території

Згідно із цим законом, протидія загрозам, що охоплюють як військові, так і невійськові аспекти, на території Румунії або за її межами буде здійснюватися за рекомендацією президента та затвердженням Вищої ради національної оборони (CSAT) країни. Також пропонуються застосування нових підходів до забезпечення безпеки держави: "Президент Румунії на пропозицію прем’єр-міністра може віддати наказ про вжиття необхідних заходів для захисту румунських громадян, які перебувають у небезпеці за межами національної території".

Фактично новий закон, у разі успішного його ухвалення, дозволить втручання за межами території країни. Варто звернути увагу, що йдеться не тільки про введення військ, а може включати й інші види втручань для протидії гібридним загрозам національній безпеці. Крім того, проєкт нового закону також передбачає, що у випадку мобілізації або під час збройного конфлікту можуть бути створені так звані сили захисту, до складу яких мають увійти як власне збройні сили Румунії, так й інші сили захисту, зокрема поліція, прикордонна поліція та Генеральна інспекція з надзвичайних ситуацій. Також пропонується створення нової структури під назвою Національний військовий командний центр (CNMC), який буде відповідати за координацію та управління всіма силами оборони, зокрема військами НАТО, які дислокуються в Румунії.

Румунія перетворюється на передовий форпост НАТО перед російською загрозою

Також варто згадати, що раніше Румунія дозволила розгортання сил НАТО високої готовності на своїй території у разі серйозних загроз, про що парламент відповідним листом повідомив президент Клаус Йоганніс. У межах цього рішення НАТО зможе розгорнути на румунській території об’єднані оперативно-тактичні групи швидкого реагування у разі кризи безпеки, що загрожує національній незалежності та суверенітету країни.

Крім того, необхідно зазначити, що наприкінці лютого Рада національної оборони погодила "заходи з посилення румунських збройних сил" у відповідь на загрози російських повітряних атак на території України поблизу румунського кордону.

Румунія має підстави захищати своїх громадян на території Молдови

Отже, можна відзначити рішучість і далекоглядність військово-політичного керівництва Румунії, яке чітко й адекватно усвідомлює всю серйозність російських загроз як на своїх кордонах, так і на території сусідньої Молдови. Фактично паралельно із відверто деструктивними діями Росії у невизнаному Придністров’ї та впливом на майбутні вибори у Молдові Румунія вже готується діяти на упередження.

Свого часу країна спростила набуття громадянства тим, чиї предки проживали на території Королівства Румунія, і чимало громадян – жителів Молдови, а також прикордонних українських регіонів скористалися цією можливістю. Тому вже на формальному, суто юридичному рівні, Румунія має підстави заявити в разі безпекової кризи про необхідність захисту своїх громадян на території Молдови. Саме в такому форматі й слід розглядати нові ініціативи румунського уряду.

У Бухаресті серйозно замислюються про об’єднання з Молдовою

З огляду на вищезазначене, ще цікавішою видається свіжа (від 4 квітня) заява румунського прем’єр-міністра Марчела Чолаку про те, що він підтримує ідею об’єднання Румунії із Молдовою, яке може відбутися у межах ЄС.

На його думку, таке об’єднання країн може відбутися або всередині Євросоюзу, або якимось іншим шляхом, однак для цього потрібне бажання громадян Молдови.

"Я також підтримую союз Республіки Молдова з Румунією… Я, як і раніше, вірю в об’єднання Республіки Молдова та Румунії. Що це буде зроблено в межах ЄС, або що ми знайдемо інший шлях..." – заявив прем’єр-міністр. Водночас голова румунського уряду додав, що в питанні потенційного об’єднання ініціативу має проявити Молдова.

Так, можна зробити висновок, що країни так званого східного флангу НАТО, тобто колишні країни – "в’язні соціалістичного табору" цілком адекватно уявляють собі рівень російської загрози. За винятком відверто проросійських Угорщини та віднедавна Словаччини, від Балтики до Болгарії існує розуміння не тільки стабільної підтримки України, а й забезпечення власної безпеки та національних інтересів.

Тому потенційна військова участь Румунії у забезпеченні безпеки на території Молдови є вельми корисною для України, яка змушена також тримати певну кількість збройних сил на кордоні з невизнаним Придністров’ям. Загалом Північноатлантичному альянсу вже давно варто замислитись над створенням підстав для формування і застосування більш потужного контингенту, який буде здатний не тільки стримувати загрозу з російських кордонів, а й стати основою миротворчих сил для майбутнього забезпечення безпеки України.

Wiki
Инсайды

Опасения оправдались: у Байдена выявлено серьезное заболевание
Байден запевнив, що попри коронавірус, працюватиме для американців
НБУ жалуется: проблемы со светом заставляют украинцев накапливать наличные деньги
ЄС і Велика Британія готуються посилити перевірку нафтового флоту РФ - ЗМІ
Второе пришествие Дональда Трампа

Contact

Contact us: [email protected]

Встречайте нового лидера в мире онлайн-развлечений и информации - "Реалист"! Этот уникальный онлайн-ресурс не просто изменит ваше представление о том, как вы проводите время в интернете, но и откроет для вас двери в новый, увлекательный мир возможностей.