Search

Зеленський провів переговори з президенткою Швейцарії: обговорили підготовку до Саміту миру 2024-07-18 06:04:48

Зеленський провів переговори з президенткою Швейцарії: обговорили підготовку до Саміту миру

Зеленський провів переговори з президенткою Швейцарії: обговорили підготовку до Саміту миру

У середу, 10 квітня, президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з очільницею Швейцарії Віолою Амгерд. Співрозмовники обговорили практичні питання щодо організації першого Глобального саміту миру. Він відбудеться у Швейцарії в червні 2024 року.

Про це повідомили в офісі українського лідера. Володимир Зеленський подякував за сьогоднішнє рішення Федеральних зборів Швейцарії виділити 5 мільярдів швейцарських франків на відновлення України.

"Це потужний знак солідарності з українцями, які постраждали від війни", – наголосив президент.

Зазначається, що за підсумками розмови Володимир Зеленський і Віола Амгерд домовилися продовжувати роботу щодо залучення якомога більшої кількості країн до участі в саміті. Це потрібно, зокрема, для напрацювання спільного бачення з практичного досягнення справедливого, стійкого та всеосяжного миру для України.

На думку президента, саміт стане логічним продовженням роботи з реалізації формули миру. Зокрема, зустрічей на рівні послів понад 80 країн, акредитованих в Україні, а також чотирьох зустрічей радників із питань національної безпеки, які відбулися в Копенгагені, Джидді, на Мальті та у Давосі.

Нагадаймо, раніше стало відомо, що Швейцарія оголосила дату та місце проведення першого Саміту миру. Він пройде 15-16 червня на курорті Бюргеншток у кантоні Нідвальден неподалік міста Люцерн.

Його мета – створити основу, сприятливу обстановку для всеосяжного та міцного миру в Україні, а також затвердити "конкретну дорожню карту для участі Росії у мирному процесі".

Wiki
Инсайды

Опасения оправдались: у Байдена выявлено серьезное заболевание
Байден запевнив, що попри коронавірус, працюватиме для американців
НБУ жалуется: проблемы со светом заставляют украинцев накапливать наличные деньги
ЄС і Велика Британія готуються посилити перевірку нафтового флоту РФ - ЗМІ
Второе пришествие Дональда Трампа

Contact

Contact us: [email protected]

Встречайте нового лидера в мире онлайн-развлечений и информации - "Реалист"! Этот уникальный онлайн-ресурс не просто изменит ваше представление о том, как вы проводите время в интернете, но и откроет для вас двери в новый, увлекательный мир возможностей.